Osmý hřích

Osmý hřích – protože sedm hříchů nikdy nestačí

Osmý hřích, na zakázku vyrobený gin z brněnské Little Urban Distillery pro legendární bar 7 hříchů. Místo, které se stalo symbolem ginu a kde máte možnost ochutnat více než 340 druhů ginu. A od teď ještě jeden navíc. 8. hřích, Eighth S(g)in, je totiž jedinečný. Mimo tradičního jalovce a dalších bylin vsadil na originalitu se silným regionálním nádechem. S nádechem slámového vína, levandule nebo heřmánku. Podle Jakuba Bielika, šéfbarmana 7 hříchů, je tento gin krásně vybalancovaný a žádná z ingrediencí výrazně nedominuje.

Osmý hřích
Osmý hřích, protože 7 hříchů bylo málo

Ale proč o tom vlastně píšu? V rámci celosvětové popularity ginu a díky veleúspěšnému OMFG se možná rodí další hvězda. Hvězda, které bylo vyrobeno pouze 300 lahví. Limitovaná edice ginu pro hříšný moravský podnik. Gin, který z jedné poloviny svými 7 botanicals představuje Roberta Urbánka a jeho klasický London Dry Gin. Z té druhé poloviny, dalšími sedmi lokálními botanicals, představuje bar 7 hříchů. Mezi ně patří hruška, hořčičné semínko, květy z levandulové farmy ve Starovičkách, kopřiva, heřmánek. Dále pak bobule slámového vína z vinařství Sonberk, které se na poslední chvíli rozhodlo tento projekt podpořit.

Investory do alkoholu zajímá kvalita, která se skrývá uvnitř láhve. I obal nebo etiketa mají svůj význam ve sběratelském světě. A také celkový počet lahví. Čím nižší číslo, tím nižší dostupnost a vyšší exkluzivita. 300 lahví je pekelně málo. Navíc většina z nich skončí v baru. V baru hříšně hříšném. Pokud se vám podaří sehnat jednu láhev pro sebe, budete mít štěstí a možná vám v budoucnu i něco vydělá.

Zpět na stránku Little Urban Distillery

Zpět na stránku INVESTIČNÍ TIPY

ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU