Little Urban Distillery

Little Urban Distillery – výjimečný gin z brněnské rukodělné výroby

Little Urban Distillery a za ní nápad výroby vlastního gin se zrodili v hlavě Roberta Urbánka na jaře 2017. Potřeba splnit si klukovský sen, realizovat se v oblasti svého zájmu se nakonec stala skutečností. Míra samostatnosti a schopnost ovlivnit veškeré chod palírny od A do Z, navíc s přidanou řemeslnou hodnotou, dávala čím dál větší smysl. Finální rozhodnutí podpořil i podobný projekt na anglické půdě, který dodal Robertovi odvahu. V létě 2017 si zvolil vlastní cestu. Začal vytvářet to, o čem je přesvědčený, že bude bavit nejen jeho samotného, ale i jeho zákazníky a třeba i potomky.

Little Urban Distillery
Little Urban Distillery – palírna ginu z Brna

První oficiální láhve spatřily světlo světa v průběhu roku 2018. A nezůstalo jen u obyčejného ginu. Toho, co většina zná jako London dry gin. Brzy byla přidána varianta stařeného ginu v jalovcových sudech. Následně likér na bázi ginu, Sloe gin, vzniklý macerací trnek prošlých prvním mrazíkem. Nebo další likér Winter Gin, v jehož maceraci hraje prim aronie, černá jeřabina a temnoplodec černoplodý.

Zájem barů, restaurací a jejich majitelů, kteří si přáli mít ve své nabídce něco neobvyklého, se dal očekávat. Dnes si můžete produkty Litlle Urban Distillery vychutnat například v restauraci Eska v Praze nebo v dnes už legendárním baru 7 hříchů uprostřed moravské metropole.

V destilérce Little Urban Distillery se můžete vrhnout také do zážitků. Ať už se jedná o řízenou degustaci tamějších ginů a dalších značek nebo zážitkový kurz míchání koktejlů na bázi ginu. Nejzajímavější akcí z mého pohledu je pak nezapomenutelný zážitek s názvem Vyrob si svůj gin. Možnost aspoň na chvíli si zkusit práci paliče tvrdého alkoholu ocení nejen milovník ginu, ale i investor do alkoholu. Navíc si svůj výtvor odnesete domů a můžete se pochlubit svým přátelům a známým.

Láhve s investičním potenciálem

Osmý hřích

.

Zpět na stránku INVESTIČNÍ TIPY

ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU