L’Ancienne

L’Ancienne Absinthe

L’Ancienne je nepsaným králem českých a moravských absintů. Luxusní chuť a zboží, které se už dnes bohužel nedá oficiálně sehnat či koupit. Byly vyrobeny pouze čtyři malé várky a žádná další už nespatří světlo tohoto světa. To z něj činí skvělou investiční příležitost pro ty, kteří tuto lahev mají doma a ještě ji nestihli otevřít.

L’Ancienne měl být nejambicióznějším absintem v moderní době a také se jím stal. Vznikl díky touze nabídnout absintovým fanouškům zážitek, který by byl srovnatelný s pitím stoletého absintu z tzv. pre-ban éry. To je před rokem 1915, tedy před všeobecný zákazem výroby a také prodeje. Tehdy vznikaly produkty nepřekonatelné kvality a to především s ohledem na úžasnou vůni, která vyplnila celou místnost, krémovou hutnost v ústech a komplexní chuť. Převážná většina lahví z tohoto období je vysoce ceněná, dnes jsou velmi vzácným zbožím a jejich průměrná cena se pohybuje kolem 80 000 Kč.

L'Ancienne absint - Žufánek
L’Ancienne Absinthe – rodinný lihovar Žufánek

Nekorunovaný vládce pre-ban absintů, který pre-ban není

Jedinečný moravský absint L’Ancienne se zrodil jako výsledek několikaletého výzkumu testování starých destilačních technik a kombinace dávno zapomenutých bylin. První várka vznikla v roce 2010, následovaly 2011, 2012 a poslední v roce 2014. Ani jedna z nich nepřesáhla hranici, podle slov samotného Martina Žufánka, celkového objemu sta litrů. Základem toho výjimečného absintu je nejlepší vínovice a exkluzivní výběr těch nejlepších bylin, které existují.

Na tvorbě tohoto unikátu se podílel Stefano Rosso, italský lihovarník, který dal světu neméně známý absint L’Italienne. Ročník 2011 najdete v lahvích o objemu 0,75 litru, ročník 2014, kvůli regulačnímu objemu EU a České republiky, v lahvích o objemu 0,7 litru.

Pokud toužíte po investiční láhvi z rodinného lihovaru Žufánek, navštivte tuto stránku věnovanou unikátní šarži letité slivovice. A nebo se pokuste získat, podobně jako já, lahev L’Ancienne. Pokud uspějete, máte téměř vyhráno. Sehnat ji však nebude lehké. Já tu svoji určitě neprodám. Ani za 30 000 Kč. Pokud byste rádi poznali chuť tohoto absinthu a láhev v ruce zrovna nedržíte, panák v některém lepší baru bude k mání. Případně můžete vyzkoušet klasickou řadu Justifiée & Ancienne, která díky původní receptuře jakoby L’Ancienne z oka vypadla.

EDIT 20. 12. 2020 – přímo na webu Lepsinalada.cz se na podzim prodala láhev za neuvěřitelných 29 990 Kč.

EDIT 23. 11. 2018 – kamarád nabízí lahev legendárního absintu L’Ancienne ročník 2014 za 13 000 Kč. Má k dispozici dvě. Pokud byste měli zájem, napište mi, rád vás propojím. Vzhledem k tomu, že se nedávno v pražské Absintherii prodala stejná láhev za 19 000 Kč, jedná se o velmi slušnou nabídku.

Zpět na stránku INVESTIČNÍ TIPY

Zpět na HLAVNÍ STRÁNKU.