Dubied Žufánek 1798

Dubied Žufánek 1798. Replika nejstaršího absintového receptu od prvotřídního moravského paliče. Aneb jak chutnal absint před 220 lety.

Dubied od Žufánka je limitovanou edicí absinthu, který spatřil světlo světa počátkem října 2018. Možná to byla náhoda, a možná taky ne, když se v březnu 2018 objevila lahev Dubied Père et Fils. Lahev prvního absintového elixíru. Neotevřená lahev. Putovala okamžitě do muzea. Jenže o pár dní později se objevila ještě jedna neotevřená lahev. Té už se muzeum ovšem nedočkalo. Byla s největší opatrností otevřena, rozlita do malých vzorků a nabídnuta největším absintovým nadšencům. Jedním z nich byl Martin Žufánek. To byl první krok ke vzniku produktu Dubied Žufánek 1798. Produktu, který pobláznil celý absintový svět.

220 litrů absintu starého 220 let
Limitovaná edice Dubied Žufánek 1798

A co bylo dál?

O šest měsíců později se na trh dostala věrná replika tohoto absintového pradědečka. Nebyl by to totiž Martin, kdyby ho nenapadlo pátrat po receptu a získat ho za každou cenu. O to sladší třešničkou na dortu byl odměněn, když se mu to povedlo. Díky dochovanému receptu a touze excentrického slováckého lihovarníka vznikl Dubied žufánek 1798. V limitovaném množství 440 lahví, po kterém se na webu Lihovaru Žufánek jen rychle zaprášilo. Do dvou hodin od spuštění prodeje nezbyla jediná. Kdo neseděl tou dobou u počítače, tabletu nebo mobilu, na toho se štěstí neusmálo.

Jedná se o investiční lahev??

Oficiálně se začala prodávat za cenu 1 190 Kč. E-shopy, které měly to štěstí, a utrhly si pro sebe pár kousků lahví, je začaly během několika dnů prodávat za téměř 5 000 Kč. K 13. 3. 2020 ho měly v nabídce dva. Destilérka.cz za 19 999 Kč a Lihovárek.cz za něj chce dokonce nehorázných 29 900 Kč. S ohledem na to, že v roce 2020 spatřila světlo světa nová šarže, jsou obě ceny šílené. Ano, bude se sice pořád jednat o první edici, ale čeho je moc, toho je příliš. Navíc Dubied by měl být destilován každé dva roky, následující šarže tedy v roce 2022. Jedná se o vždy o sudé roky. V liché roky bude z kotle kapat Nedubied.

Pokud se na vás nedostalo, nemusíte zoufat. Na takové to domácí popíjení si vyberte něco ze standardní nabídky na webu Lepsinalada.cz nebo v případě investice si zvolte jinou limitovanou edici od Martina Žufánka. V případě krátkodobé investice můžete vybírat například z každoroční speciální kolekce ginu OMFG. Z dlouhodobého hlediska dávají smysl absintové pecky La Grenouille a Totálně vytroubený absint nebo luxusní investiční slivovice v ještě luxusnějším balení. Jenže ani tyto láhev už dnes neseženete za nákupní cenu. Investovat do kvalitního alkoholu s vysokým budoucím potenciálem není zase tak jednoduché, jak se zdá. Zhodnotit vybranou lahev během roku o několik desítek procent můžete totiž nedokáže každý.

Úspěch vám bohužel nemohu zaručit, ale s velkou pravděpodobností díky mým tipům nešlápnete vedle.

Dubied Žufánek 1798

Zpět na stránku INVESTIČNÍ TIPY

ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU