Bruichladdich

Bruichladdich – whisky bez nádechu rašeliny s jedinou výjimkou – nejrašelinější whisky na světě.

Bruichladdich byla založena v roce 1881 bratry Harveyovými. Tato destilérka spolu s dalšími osmi (Ardbeg, Ardnahoe, Bowmore, Bunnahabhain, Caol Ila, Kilchoman, Lagavulin a Laphroaig) proslavila ostrov Islay po celém světě. Palírna byla postavena ve stylu avantgardy a destilační přístroje, vysoké 6 metrů, slouží do dnešního dne. V průběhu 20. století měl Bruichladdich několikrát namále a úspěšně se vyhýbal krachu. Ovšem jen do roku 1994, kdy byl uzavřen. Znovuvzkříšení nastalo pod taktovkou Marka Ryeniera a Simona Coughlina o šest let později. Od té doby se dere na výsluní a vyhřívá se na něm dodnes. O úspěšnosti jasně hovoří i to, že se o palírnu začalo zajímat několik velkých hráčů na trhu. Nakonec připadla v roce 2012 společnosti Rémy Cointreau. Ta se i nadále stará o to, aby palírna vzkvétala a rostla nejen do krásy.

Bruichladdich
Bruichladdich, whisky, která jde svou cestou

Typické produkty této destilérky byly ve srovnání s jinými ze stejného ostrova málo řašelinné. A tak Bruichladdich jednoho dne nelenil a pokusil se vyrobit tu nejrašelinější whisky na světě. Dal jí jméno Octomore. Se vzpomínkou na zaniklou palírnu pak vytvořil podle staré receptu whisky s názvem Port Charlotte. To však není všechno. Kreativní palírna každý rok přichází s něčím novým, a tak o překvapení nebývá nouze. Všechny whisky této značky jsou nepřibarvované a nefiltrované za studena.

Bruichladdich však není jen pro milovníky whisky. Dokázal uspět i na silně konkurenčním a populárním trhu ginu. Se svou značkou Botanist a jejím složením z 22 bylin získal mnoho ocenění. Botanist Gin byl vyvinut legendou v destilování nápojů, Jimem McEwanem, jedním z nejznámějších mistrů destilace ve Skotsku.

Ale zpět k whisky. Bruichladdich je jednou z možností, jak vstoupit do světa investičního alkoholu. Pokud se rozhodnete pro tuto značku, určitě neprohloupíte. Jen je třeba mít na paměti, že nezbohatnete ze dne na den.

Láhve se současným nebo budoucím investičním potenciálem

Yellow Submarine 1991 VMD III

Zpět na stránku INVESTIČNÍ TIPY

ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU